Navigace

Výběr jazyka

Obsah

Táborové Spoluhrátky 2025

Typ: Aktuality | KC | ostatní
Táborové Spoluhrátky 2025 Táborové Spoluhrátky. Tak takhle se jmenuje náš příměstský tábor, který pořádáme několikátým rokem pod záštitou  MAS Rozkvět, z.s.
2.turnus příměstského táboru v Chelčicích probíhal v době od 28.7. do 1.8.2025

Zázemí pro náš tábor jsme měli v Komunitním centru v Chelčicích, kde probíhá i náš celoroční kroužek Spoluhrátky. 


S dětmi jsme se scházeli v 6:30, konec byl v 16:00 h. Pořád jsme měli co dělat. I když nám předpověď počasí moc nepřála, nakonec nám všechno krásně vyšlo.


Obědy jsem měli zajištěné v Alzheimer Home v Chelčicích, kam jsme docházeli, kde nám na výlety udělali obědové balíčky a kde jsme byli velice spokojení. 


Pondělí - proběhlo shledání se známými tvářemi, s těmi, se kterými jsme se dlouho neviděli a seznámení s novými dětmi. Letos jsme také poprvé měli vedoucího – muže!  A ta změna byla znát Proběhlo poučení o pravidlech a BOZP, abychom co nejvíce předešli případným úrazům (žádný nebyl, uf) a aby byla co nejvíce dodržována hygiena. Prošli jsme také prostory, které budeme během táboru využívat a seznámení dětí s tím, co budeme dělat v průběhu týdne. Plán byl jasný a děti měly ještě prostor na vlastní přání. Následovala procházka po okolí, hry na hřišti, oběd a procházka Na Lázně Máří Magdaleny – blížící se déšť nás v polovině otočil zpět, tak jsme šli nakreslit obrázky pro cyklisty na stezku a pak už nás obrovský liják zahnal pod střechu. 


Úterý – výlet, na který jsme se moc těšili a s počasím to bylo, jak na objednávku. Nejdříve jsme navštívili Soví voliéry v Borové Ladě a druhou možnost si děti mohly odhlasovat. Volit mohly mezi rysem a vlky. Vyhrál vlk a my jsme pokračovali ve výletování. Dokonce se nám poštěstilo vidět běžící vlčí smečku kousek od nás a dvě vlčata spinkat v křoví. Seznámili jsme se s dronem, jak se s ním létá, udělali jsme si pár fotek a videí. Koupili jsme si na památku magnet a přívěsek a jen jsme opustili parkoviště, začalo pršet. Krásný den!


Středa – počasí nic moc, původně byl naplánovaný sportovní den, ale nám to nevadilo, chvilku jsme si zasportovali  na fotbalovém a dětském hřišti a potom přišel čas na záložní plán – kvízy a pantomima.  To si neumíte představit, jak jsme se nasmáli.


Čtvrtek – tolik očekávaný výlet, děti se už nemohly dočkat. Hopsárium v Českých Budějovicích. Atrakce, občerstvení, nanuky, pití ..no, ani jsme ty děti tam odsud nemohli dostat. A cestou zpátky to vypadalo, že jedeme prázdným autobusem(všichni spali)


Pátek –Nechce se nám končit, ale je to tu – závěrečný den. Že by na nás někde čekal poklad? No jasně, jen jsme si cestu k němu museli najít a tak nás čekala spolupráce v týmech a „Únikovka z lesa“. Naštěstí to všichni zvládli a POKLAD NAŠLI! 
HURÁÁÁ A TÁBORU ZDAR
 


Vytvořeno: 6. 8. 2025
Poslední aktualizace: 6. 8. 2025 14:12
Autor: Olga Smitková