Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Besedy, přednášky a praktické dílny v Sociální rehabilitaci

Typ: ostatní | náš tip
Na přednášky s besedami a praktickými dílnami, které probíhaly v zimních měsících, přišli zájemci, kteří se chtěli dozvědět více o zásadách bezpečnosti v kybernetickém světě, chtěli znát pravidla, jak se bezpečně chovat nejen na internetu, ale i jak nejlépe ochránit svá citlivá data a informace. Zájemci se také měli možnost seznámit s ovládáním elektroniky. Rádi bychom se totiž podíleli na prezentaci našeho Domova nejen fotografickými kolekcemi, ale dokonce i filmovými! Kája s Dankou sepsali své postřehy z přednášek pro ty, kteří byli nemocní, nebo se nemohli z jiných důvodů dostavit. Jejich příspěvky naleznete v odkazu této zprávy.

Kája sepsal pro ostatní tento příspěvek z besedy:

„Trollové jsou lidi, kteří komentují vaše příspěvky a snaží se vás dostat do hádky mezi sebou. Reklamy se objevují podle toho, jak člověk vybírá na Googlu nebo na jiném portálu, a pak mu chodí cílené reklamy na Facebook, Instagram a tak dále, kde je dokonce hlasový odposlech. Podle upoutávek na film SÍŤ a slov našeho přednášejícího, který tento film už viděl, si myslím, že tento film by měl vidět každý rodič v České republice nebo i na světě, protože toto není problém jen českých dětí, ale celosvětový rozhodně! Většina rodičů by se měla víc zajímat o to, kde a jak tráví jejich děti volný čas, co na internetu dělají. Další nástraha přichází z Číny a jmenuje se to Tik Tok, je to obdoba Facebooku, akorát je to nekontrolovatelné a dá se na tom najít co vlastně cokoliv ve fotkách, ve videích. Mělo by to být asi do 18 let nepřístupné, ale bohužel. Besedy na toto téma byly velice zajímavé a dozvěděli jsme se spoustu věcí, ať už takových, které už trošku známe, anebo věci, které jsou pro nás neznámé. Myslím, že tyto nástrahy jsou i neznámé pro spoustu rodičů mladých teenagerů a myslím, že právě rodiče by se měli zajímat o všechno to, co se dá dělat na internetu a počítači, mailu, Facebooku, Instagramu a dalších a dalších programů."

Danka sepsala pro ostatní tento příspěvek z besedy:

"Určitě každý z Vás se už setkal s pojmem „KYBERNETIKA“, která pojednává o bezpečnosti pohybu na internetu. O této problematice jsme se mohli dozvědět více na přednášce v Chelčicích v Novém Linhartupanem Ing. Petrem Šmídem dne 11. 2. 2020 od 13 h.  Nejenom, že přednáška byla velice zajímavá, ale také poučná!  Dozvěděli jsme se mnoho věcí („např. kolik je aplikací“), jak je používat, a hlavně na co si dávat velký pozor. Někteří se zapojili do konverzace a jiní přednášku obohatili vtipnou historkou…. Důležité je, když už se člověk s něčím takovým setká – nenechat si to pro sebe, a dát to na vědomí svému okolí… Někdy nevíte, kde a jaké nástrahy na člověka čekají, a Ti, co o tom nic nevědí, často jsou snadnou kořistí. Myslím si, že by o problematice tohoto typu mělo být slyšet. A v Chelčicích bylo."


Vytvořeno: 18. 2. 2020
Poslední aktualizace: 18. 2. 2020 17:43
Autor: Eva Bartošová Správce Webu