Navigace

Výběr jazyka

Obsah

Exkurze v Zemchebě

Typ: SR | ostatní
Exkurze v Zemchebě 1Ambulantní služba Sociální rehabilitace, která probíhá od září 2019 pravidelně každé úterý v prostorách Nového Linharta, tentokrát připravila možnost seznámení se s místní oblíbenou ovocnářskou organizací. Na stránkách ZEMCHEBY, s.r.o., Chelčice jsme se dozvěděli o "zemědělství v typické jihočeské krajině v podhůří Šumavy, kouzelné bavorovské kotlině, které kráčí ruku v ruce s osídlením této krajiny. Během století byly krajina, stavby rybníků a výsadby ovocných stromů přetvářeny k obrazu svých hospodářů, ale dělo se tak vždy s velkým citem k jihočeské krajině, která vyzařuje rozvahu, zádumčivost, klid a pracovitost lidí, kteří jsou s těmito místy spjati". Exkurzi pod vedením pana Ing. Jakubce provázelo mnoho odborných, vtipných a zádumčivých dotazů na pozadí mlhy. V příloze naleznete pohled zevnitř naší výpravy. EB

EXKURZE  ZEMCHEBA CHELČICE 2019

 

Pro některé klienty Sociální rehabilitace byla exkurze obzvlášť zajímavá z důvodu studijních základů a také gurmánské lásky k ovoci. Prosperující pěstování různých plodů, získání důležitých informací o tom, jak postupovat při jejich pěstování…. to vše jsme se dozvěděli od našeho průvodce.

Při prohlídce jsme mohli vidět různé zpracování ovoce a mimo jiné si objednali u usměvavé paní jablka rozmanitých odrůd. Záleží však na chuti jablka, kterou má každý rád. A někdo má raději hrušky.

Autor článku:  Danka a Eva


Vytvořeno: 27. 10. 2019
Poslední aktualizace: 20. 5. 2020 06:53
Autor: Eva Bartošová Správce Webu