Navigace

Výběr jazyka

Obsah

Letní piknik u kaple sv. Máří Magdaleny Na Lázni

Typ: ostatní
Letní piknik u kaple sv. Máří Magdaleny Na Lázni 1Parné léto nás vytáhlo do stínu pod stromy. Jedno takové jsme našli u kaple sv. Máří Magdalény Na Lázni. Vyrazili jsme s Mírou a Andrejkou. Naložili jsme dvoukolák velmi potřebnými věcmi jako jsou deky, pití, hry, knihy a svačina. Dojeli jsme na místo určení a rozložili jsme si "ležení". Jako první následovala svačinka - taky nám při cestě vyhládlo! Po siestě uživatelé dostali nezvyklý úkol. Měli v okolí kaple najít zajímavé byliny, které následně hledali v atlasu rostlin, který jsme také přibalili s sebou. Některé květiny nám dali zabrat, ještě že s námi šla i Jaruška, která si věděla rady. Díky jejímu vzdělání jsme mohli určit i takové, které v atlasu nebyly.

Po práci nás čekala zábava v podobě stolní hry. Hra spočívala v tom, že si jeden hráč vylosoval obrázek, který si následně prohlédl, hodil kostkou a přečetl si otázku související s obrázkem. Na otázku potom musel odpovědět, aniž se na obrázek znovu podíval. Vypadalo to jednoduše, ale opak byl pravdou. Záleželo na našem pozorovacím talentu. Andrejka v této hře excelovala, ale ani Míra nezůstával pozadu. Mírovi se nejvíce líbilo určování rostlin dle atlasu a Andrejka byla nadšená z obrázkové hry.
Na oběd jsme se vrátili zpět. Cesta do Linharta byla nekonečná. Museli jsme opustit krásně zastíněné místo u kaple a jít po rozpálené silnici. Už jsme konečně doma -  znělo z našich úst, jen co jsme došli do cíle.  Dáša a spol.


Vytvořeno: 27. 7. 2019
Poslední aktualizace: 27. 7. 2019 16:42
Autor: Eva Bartošová Správce Webu