Navigace

Výběr jazyka

Obsah

Tvoření rozvíjí představivost a kreativitu

Typ: KC
Tvoření rozvíjí představivost a kreativitu 1V průběhu léta probíhala jednou měsíčně sochařská dílna v přírodní zahradě a od podzimu se už zase scházíme v keramické dílně v Komunitním centru, a to každou sobotu od 16 do 18 hodin. Skupiny jsou seskupeny do deseti osob, za pěkného počasí také tvoříme v altánu v přírodní zahradě a už se moc těšíme na nový venkovní ateliér v letní kuchyni ve dvoře. Do tvořivých sobotních dílen přicházejí do komunitního centra jak samotné školní děti, menší děti s rodiči, tak také sami dospělí, kteří nacházejí v sobě tvořivé dítě, relaxují, povídají si spolu a zároveň tato skupina funguje i jako svépomocná skupina pro naslouchání si sobě navzájem, vypití si v klidu kávy či čaje, nadechnutí se v přírodní zahradě... A to je moc fajn.

Výtvarné tvoření, ať už jsou to návrhy, keramické či sochařské dovednosti, malování glazurami, využívání přírodnin apod. je velmi zábavná a kreativní činnost. Společně objevujeme a seznamujeme se s kouzelným světem výtvarných technik a rozmanitých materiálů. Při výtvarném tvoření získáváme nové podněty, rozvíjíme kreativitu, představivost, estetické cítění, jemnou motoriku, ale také vztahy.

Výtvarné techniky jsou komponovány tak, aby podporovaly spontánní rozvoj člověka. Je velmi zajímavé pozorovat, jak prostřednictvím práce s keramickou hlínou děti rozvíjejí mozkovou činnost, relaxují a práce je celkově velmi zklidňuje. Nevěřili byste, jak se dokáží i malé děti hluboce do tvorby ponořit a vytvořit tak skvělá díla. Přijďte se podívat, na tvořivá sobotní odpoledne jste srdečně vítáni.

Klára Kavanová Mušková


Vytvořeno: 12. 10. 2020
Poslední aktualizace: 12. 10. 2020 10:37
Autor: Eva Bartošová Správce webu