Navigace

Výběr jazyka

Obsah

Valentýnská dílna v sociální rehabilitaci v Linhartu 

Typ: Domov
Valentýnská dílna v sociální rehabilitaci v Linhartu  I když se o Valentýnu často mluví jako o americkém svátku, není to tak docela pravda. Možná Vás to překvapí, ale tenhle svátek zamilovaných má evropské kořeny sahající až do starověku. Kde se vzal svátek svatého Valentýna? 

Svatý Valentýn byl křesťanský kněz, a přestože byl duchovním, zemřel pro lásku. Římský císař Claudius ve 3. století našeho letopočtu zakázal mladým mužům se ženit. Údajně věřil, že svobodní muži jsou lepší vojáci, protože ti ženatí se zdráhají opustit rodinu a odejít do boje. A manželský život jako takový podle něj zbytečně rozptyloval od vojenských povinností. Biskup Valentýn ale i přes tento zákaz potají oddával zamilované dvojice, a když to Claudius zjistil, nechal Valentýna popravit. 
Tento svátek všech, kteří mají upřímně někoho rádi, jsme slavili tvořením srdíček z kůry od pomerančů a vytvářeli z nich v dopolední i odpolední skupině s uživateli sociální rehabilitace moc pěkné ozdoby a dárky pro naše milované. Mluvili jsme hodně o významu přátelství a co to vlastně znamená mít druhého opravdu rád.

Klára KM.


Vytvořeno: 5. 2. 2024
Poslední aktualizace: 18. 3. 2024 16:24
Autor: Olga Smitková