Navigace

Obsah

Chelčický domov sv. Linharta, o. p. s.

Organizace vznikla v roce 2011 s cílem stát se lokálním poskytovatelem sociálních služeb a vytvořit zázemí a podmínky pro kvalitnější život klientů s různými typy postižení - v současnosti provozujeme ambulantní služby STD a terénní pečovatelskou službu. V roce 2017 byly registrovány služby sociální rehabilitace a sociálně aktivizační služby.

Introduction of Linhart.docx (640.04 kB)

Vorstellung des Linharts.docx (640.69 kB)

Více o Chelčickém domově sv. Linharta

 

Naše služby aktuálně vzhledem k epidemiologické situaci:

Pečovatelská služba

Terénní pečovatelská služba zajišťuje seniorům a osobám se zdravotním postižením žijícím v obci Chelčice, Stožice, Libějovice, Truskovice, Malovice, Číčenice, Bílsko, Krajníčko, Bavorov, Vodňany základní potřeby.

V rámci služby uživatelé využívají:

  • pomoc s péčí o vlastní osobu
  • pomoc při zajištění stravy (rozvoz obědů)
  • pomoc se zajištěním chodu domácnosti (nákupy)

Čas a místo poskytování služby:

  • pracovní dny od 7:30 do 15:30 hod. v domácnostech uživatelů a okolí

V současné době nabízíme pomoc se zajištěním nákupu potravin a léků seniorům a OZP, kteří nejsou našimi klienty. V případě zájmu o tuto pomoc se na nás neváhejte obrátit.

Kontaktní osoba: Bc. Lucie Troblová Teringlová – mob. 607 023 694

Sociálně terapeutické dílny a Sociální rehabilitace

Nadále zajišťujeme obě ambulantní a terénní sociální služby v Chelčickém domově sv. Linharta, a to za zvýšených hygienických podmínek a opatření zamezujících šíření koronaviru. Obě služby jsou dostupné v plném rozsahu jejich provozní doby.

Komunitní centrum

Komunitní centrum Chelčice je otevřeno dle aktuální epidemiologické situace ČR. Knihovna Petra Chelčického je otevřena každé pondělí od 16.30 do 18.30 hodin. Těšíme se na postupně znovuobnovené aktivity a především na vás!

 

 

 

 

 

Aktuality

23.09.2021

Pantomima "Pošli to dál..."

Pantomima "Pošli to dál..."

Tímto drobným divadelním vystoupením pantomimy "Pošli to dál..." zahájili uživatelé sociálně terapeutických dílen Chelčického domova sv. Linharta slavnostní benefiční večer 30. srpna 2021 v prostorách letního amfiteátru v historickém jádru Chelčic za kostelem sv. Martina.

Detail

23.09.2021

Letní svatba v Linhartu

Letní svatba v Linhartu

Letošní srpnová přírodní zahrada v Linhartu hostila svou vůní a romantikou svatbu nevěsty Alžběty a ženicha Jendy.

Detail

23.09.2021

Linhartovští herci se zapojili do týdne pochopení tichého světa neslyšících

Linhartovští herci se zapojili do týdne pochopení tichého světa neslyšících

TICHÉ OSUDY - ANEB NESLYŠÍCÍ VYPRÁVĚJÍ je výstava fotografií Elišky Podzimkové. Fotografie představují 12 neslyšících osobností, které svůj život sice prožívají potichu, ale umí ho i přesto bohatě naplňovat.

Detail

17.09.2021

V sobotu 9. října vystupujeme s naším souborem Chelčické štěstí 1

V sobotu 9. října vystupujeme s naším souborem Chelčické štěstí

Nahlédněte do přiloženého plakátku na Víkend otevřených ateliérů, kde budeme vystupovat s dětským divadelním souborem Chelčické štěstí s Děvčátkem jménem Malenka. KKM

Detail

17.09.2021

Vystoupení uživatelů STD 6. 10. 2021 od 8:00 hodin se na vás těšíme 1

Vystoupení uživatelů STD 6. 10. 2021 od 8:00 hodin se na vás těšíme

6. října budeme vystupovat v Prachaticích s pantomimou "Pošli to dál..." na Týdnu sociálních služeb. Vystupujeme hned na začátku... KKM

Detail

13.09.2021

Podzimní zahradní brigáda v sobotu 2. října od 9 hodin  1

Podzimní zahradní brigáda v sobotu 2. října od 9 hodin

Milí Linhartovští přátelé, srdečně Vás všechny zdravím už z podzimně rozzářené barevné naší přírodní zahrady a dvora, který se už rýsuje novými zahradními obrysy...

Detail

06.09.2021

64 dobrovolníků pomáhalo

64 dobrovolníků pomáhalo

64 dobrovolníků pomáhalo při 11. benefičním večeru Chelčického domova sv. Linharta 30. srpna 2021. Výtěžek půjde na pokračování v budování společného domova služeb. V programu vystoupili uživatelé služeb s pantomimou Pošli to dál, dále Dětský divadelní spolek Chelčické štěstí s hrou Děvčátko jménem

Detail

03.09.2021

Srpen v Sociální rehabilitaci 1

Srpen v Sociální rehabilitaci

V měsíci srpnu jsme předali naše hotové literární dílo editorovi, který "Letní příběh" provázal společnou nití. Krásnými ilustracemi celou knihu obohatila Danka. Proběhla tradiční potravinová podpora všech, kteří tuto pomoc potřebují, a také jsme byli podpořeni motivačním dárky od našich...

Detail

05.08.2021

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu…

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu…

Minulý týden byl u nás v Linhartu ve znamení poznávání přírody. Bedlivě jsme sledovali počasí, abychom mohli uskutečnit naše plány. První akce, kterou jsme podnikli, byl výšlap na rozhlednu HANIPERK.

Detail

01.08.2021

Děkujeme servisu ABEKO - AUTO  1

Děkujeme servisu ABEKO - AUTO

Na našich budějovických cestách nám záludně začala ucházet pneumatika. Ucházeli jsme se o nepojízdnost. Příběh měl však dobrý konec, díky firmě ABEKO - AUTO, ve které pracuje jeden z našich uživatelů Sociální rehabilitace. Hravě si s vytáhnutím drátku poradili a vše zdarma zalepili. Děkujeme! EB

Detail

01.08.2021

Červenec v Sociální rehabilitaci 7

Červenec v Sociální rehabilitaci

V měsíci červenci jsme sbírali měsíček lékařský a dokončili rozdělení kapitol naší povídky "Letní příběh", která vyjde v srpnu, přičemž za její vydání může kovid! Podpořili jsme naší činností také dobročinnou organizaci "stopsecenisrncat.cz".

Detail

01.08.2021

V Sociální rehabilitaci proběhla první Rodičovská svépomocná skupina 1

V Sociální rehabilitaci proběhla první Rodičovská svépomocná skupina

Rodičovská svépomocná skupina v Českých Budějovicích byla svolána mimořádně v reakci na aktuální zátěžovou situaci ve dvou rodinách našich uživatelů. Podpořila nás paní Božovská a pan Filip, kteří ochotně přijali pozvání na setkání v Husově domě.

Detail

26.07.2021

Benefice Chelčického domova sv. Linharta

Benefice Chelčického domova sv. Linharta

Milí linhartovští přátelé, dovoluji si Vás všechny pozvat na letošní benefiční večer ve prospěch budování našeho společného díla - Chelčického domova sv. Linharta, o které se staráme a společně snažíme již 11. rokem. Je to již dlouhá cesta, ale zároveň krůček v nekonečnu...

Detail

12.07.2021

CHELČICKÉ MEZI PLOTY ZÍSKALO PRVNÍ MÍSTO! DĚKUJEME VÁM VŠEM ZA PODPORU! 1

CHELČICKÉ MEZI PLOTY ZÍSKALO PRVNÍ MÍSTO! DĚKUJEME VÁM VŠEM ZA PODPORU!

V projektu ČSOB pomáhá regionům jsme v letošním roce v sekci Jižní Čechy získali první místo. Z řad veřejnosti jsme pro tento projekt získali od dárců a přispěvovatelů neskutečných 40.600 Kč a z Nadace ČSOB získáme odměnu 50.000 Kč.

Detail

12.07.2021

Chelčická pouť sv. Máří Magdalény 1

Chelčická pouť sv. Máří Magdalény

Srdečně přejeme pěkné letní dny a přikládáme do přílohy program na Chelčickou pouť sv. Máří Magdalény a plakát. Příznivce divadla letos zveme na závěr programu poutě, a to v sobotu navečer, kde bude v přírodní zahradě posezení po poutní mši sv., která bude Na Lázni od 17 hodin.

Detail

09.07.2021

Léto i s tvořivými aktivitami v Komunitním centru v Chelčicích

Léto i s tvořivými aktivitami v Komunitním centru v Chelčicích

Tvořivé i sportovní aktivity v Komunitním centru v Chelčicích opět našli své nezastupitelné místo.

Detail

09.07.2021

Jihočeská pracovní skupina Venkov se sešla na červnovém jednání v chelčickém Linhartu

Jihočeská pracovní skupina Venkov se sešla na červnovém jednání v chelčickém Linhartu

Úterní odpoledne 15. června 2021 se neslo v duchu návštěv i divadelního představení ve dvoře Domově. V prostorách Nového Linharta se uskutečnilo setkání Pracovní skupiny Venkov RSK Jihočeského kraje.

Detail

01.07.2021

Červen v Sociální rehabilitaci

Červen v Sociální rehabilitaci

V měsíci červnu jsme dokončili grafickou úpravu naší povídky "Letní příběh", která vyjde v srpnu a za její vydání může kovid! Proběhla také potravinová podpora všech, kteří tuto pomoc potřebují, a příprava výběrového řízení na posilu do naší služby. Najdete čápa na fotografii? EB

Detail

28.06.2021

Školní výlet se ubytoval ve dvoře Linharta

Školní výlet se ubytoval ve dvoře Linharta

Osmáci ze Základní školy z Bavorova se ubytovali na dvě noci ve dvoře Chelčického domova sv. Linharta. Své nové domovy v pestrobarevných stanech nalezli v prostorách dvora a relaxovat, péct si dobroty na ohni mohou v přírodní zahradě.

Detail

28.06.2021

Svatojánské slavnosti opět po dvou letech i s hudbou naživo

Svatojánské slavnosti opět po dvou letech i s hudbou naživo

Letní slunovrat, ohně, svatojánské věnečky, hudba a tradice baráčníků s nesením Máje (někde řečeného Líta)...

Detail

28.06.2021

Exkurzní výjezd na Vyšebrodsku

Exkurzní výjezd na Vyšebrodsku

Dnešní den jsme dlouho plánovali. Cílem byl exkurzní výjezd na Vyšebrodsku s odborným lektorem, fotografem panem Karlem Burdou a dvěma terapeutkami se záměrem fotografování koncipované cisterciácké krajiny do projektu Zápis Cisterciáků do evropského dědictví.

Detail

28.06.2021

Lekníny i houpačky přibyly do přírodní zahrady i dvora díky šikovným dobrovolníkům

Lekníny i houpačky přibyly do přírodní zahrady i dvora díky šikovným dobrovolníkům

Rodina Veličkova z Bílska darovala našemu Domovu nejen krásný růžový leknín do jezírka do přírodní zahrady, který zasadila do speciální koše se zemí pro vodní rostliny, ale také udělali radost mnohým linhartovským svou dobrovolnickou pomocí.

Detail

28.06.2021

Komunitní centrum se znovu otevřelo pro další tvořivé aktivity

Komunitní centrum se znovu otevřelo pro další tvořivé aktivity

Červnové otevření komunitního centra přilákalo pravidelné cvičence jógy i zdravotního cvičení, děti z divadelního souboru Chelčické štěstí a také malé i velké keramiky a sochaře.

Detail

27.06.2021

Napěněné Kubatovy slavnosti

Napěněné Kubatovy slavnosti

Po celou dobu konání tradičních Kubatových slavností od zbudovské návsi až ke Kubatovu pomníku proudila dobrá nálada stovek lidí. Aby ne, o pěnu se postarali nejen výčepní, ale i hasiči. Jeden ze stánků prezentoval Chelčický domov sv. Linharta. EB

Detail

23.06.2021

Plánované akce v červnu a v červenci - 23. června Svatojánské slavnosti

Plánované akce v červnu a v červenci - 23. června Svatojánské slavnosti

Zveme všechny zájemce o účast na našich slavnostech a akcích. Podrobný program naleznete v přiložených plakátech této zprávy. EB

Detail

Kalendář akcí

Fotogalerie

21.07.2021

Odhalování pítka

Odhalování pítka

Zveme na dvorek Chelčického domova sv. Linharta... na zážitek uprostřed.

Detail

30.06.2021

Setkání Správní a Dozorčí rady

Setkání Správní a Dozorčí rady

Správní a Dozorčí rada je naším statutárním orgánem a pravidelná setkávání jsou o podpoře, prezentaci a dohledu nad chodem Chelčického domova sv. Linharta.

Detail

14.06.2021

Firemní dobrovolnictví

Firemní dobrovolnictví

Děkujeme...

Detail

27.05.2021

Odemykání zahrady

Odemykání zahrady

Zahrada plná stanovišť s pestrým programem...

Detail

11.05.2021

Kokedamy

Kokedamy

Kokedama v doslovném překladu mechová koule, je speciální způsob pěstování rostlin, pocházející z Japonska. Přijďte se na ně podívat do naší zahrady... EB

Detail